Om oss

Vi är ett hälsoprofilerat utbildningsföretag som erbjuder grundläggande och gymnasial vuxenutbildning. Vi genomför även uppdragsutbildningar för företag och organisationer.

Vår vision är att erbjuda förutsättningar för att alla ska lyckas fullfölja sin utbildning och kvalificera för det arbete man önskar. Detta samtidigt med personlig utveckling. Vi som driver skolan har många års erfarenhet från branscherna vård, omsorg, olika pedagogiska verksamheter samt träning och hälsa. Undervisande lärare har yrkeserfarenhet som sjuksköterska, lärare grundskola, lärare förskola, svenska för invandrare och kommunikationskonsult. Vi är yrkeslärare med behörighet och lärarlegitimation. Flexibla utbildningslösningar innebär att vi individanpassar upplägget för studierna utifrån vad som passar dig bäst i kombination med ditt liv i övrigt.

Medarbetare

Elisabeth Levy

Skolchef/Rektor

elisabeth.levy@adderakomp.se
Tel: 0700906120

Egle Paulauske

Chefadministratör

egle.paulauske@adderakomp.se
Tel: 0700906119

Eva Bengtsson

Studie och yrkesvägledare

eva.bengtsson@adderakomp.se

Maria Engstam

Specialpedagog

Maria.engstam@adderakomp.se

Ruby Levy

Bitr.rektor/Leg.lärare Barn och fritid

ruby.levy@adderakomp.se 0700906119

Sofia Strindholm

Leg.lärare Barn och fritid

sofia.strindholm@adderakomp.se
Tel: 0700906119

Poopak Ameri

Leg. lärare barn och fritid

Poopak.ameri@adderakomp.se
Tel: 070090611

Ingrid Schmidt

Leg. lärare barn och fritid

ingrid.scmidt@adderakomp.se
Tel: 0700906119

Natallia Shamak

Skoladministratör

Natallia.shamak@adderakomp.se Tel: 0700906119

Maria Claesson

Leg. lärare vård och omsorg

Maria.claesson@adderakomp.se Tel: 0700906119

Åke Andersen

Leg. lärare vård och omsorg

Ake.andersen@adderakomp.se Tel: 0700906119

Alexandra Stenberg

APL-samordnare/Lärare vård och omsorg

Alexandra.stenberg@adderakomp.se Tel: 0700906119

Eva Sundman

Leg. lärare vård och omsorg

Eva.sundman@adderakomp.se Tel: 0700906119

Andreas Rosberg

Lärare vård och omsorg

Andreas.rosberg@adderakomp.se Tel: 0700906119

Eva Brandsma

Bitr.rektor/Leg. lärare svenska som andraspråk grund

Eva.brandsma@adderakomp.se Tel: 0700906119

Caroline Bergengren

Bitr. rektor/Leg. lärare svenska gymnasienivå

Caroline.bergengren@adderakomp.se Tel: 0700906119

Gunnel Midow

Leg. lärare svenska gymnasienivå

Gunnel.midow@adderakomp.se Tel: 0700906119

Roland Bolin

Lärare svenska som andraspråk grund

Roland.bolin@adderakomp.se Tel: 0700906119

Kay Tabakov

Leg. lärare engelska gymnasienivå

Kay.tabakov@adderakomp.se Tel: 0700906119

Tobias Höckert

Leg. lärare religion gymnasienivå

Tobias.hockert@adderakomp.se Tel: 0700906119

Marcel Noureddine

Reception/IT

Marcel.noureddine@adderakomp.se Tel: 08 12096600

Sara Lei

Reception

Sara.lei@adderakomp.se 08 12096600

Sök din utbildning hos Addera Kompetens

Kontakta oss så berättar vi mer